Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Majoritní vlastník NWR prodá 16 milionů akcií

02.06.2011 | 09:02 0 Komentářů

Vyjádření společnosti:

Společnost New World Resources Plc ("NWR") byla informována jejím majoritním akcionářem BXR Mining B.V. ("BXRM") o níže uvedených skutečnostech.
BXRM, která je nepřímo vlastněná skupinou BXR Group Limited ("BXR Group"), oznámila své rozhodnutí uvolnit na trh přibližně 16 milionů akcií NWR druhu A (což představuje přibližně 6,1 % vydaných akcií společnosti NWR), aby tak dále zvýšila likviditu obchodování s akciemi po reinkorporaci NWR jako společnosti PLC registrované ve Velké Británii.
Po veřejné nabídce a kotaci akcií New World Resources N.V. ("NWR NV") v květnu 2008 si dceřiná společnost BXR Group zachovala většinový podíl akcií NWR NV druhu A. Tento balík akcií, který nyní představuje podíl na NWR, se následně zvýšil na nynější úroveň akciového podílu ve výši přibližně 64,3 %, a to v důsledku odkupu nepřímých podílů společností American Metals and Coal International, Inc. ("AMCI") a First Reserve Corporation ("First Reserve") ve společnosti NWR NV v květnu 2009. Nynější rozhodnutí BXRM se vztahuje pouze k části tohoto přírůstku akciového podílu.
BXRM podpořila reinkorporaci NWR ze společnosti registrované v Nizozemsku (NV) na společnost registrovanou ve Velké Británii (PLC) jako prostředek k posílení obchodování s akciemi společnosti a ke zvýšení zájmu dlouhodobých institucionálních investorů ve Velké Británii. Vzhledem k očekávanému zařazení akcií společnosti do britského burzovního indexu FTSE, ke kterému by mělo dojít v červnu 2011, BXRM nyní učinila toto rozhodnutí uvolnit akcie na trh, aby uspokojila zájem investorů. BXRM však nemá v úmyslu uvolnit více než přibližně 16 milionů akcií NWR druhu A a vzhledem k tomu, že jakákoliv transakce bude podmíněna odpovídající cenou, není zaručeno, že společnost skutečně toto množství akcií uvolní.
BXRM zůstává dlouhodobým a aktivním většinovým vlastníkem NWR. Po dnešním oznámení si BXRM hodlá zachovat kontrolní podíl v NWR převyšující podíl skupiny držený bezprostředně po uskutečnění IPO. BXRM zůstává optimistická ohledně budoucnosti NWR, jejího postavení ve středoevropském uhelném průmyslu i strategických příležitostí a výhledu pro její další obchodní činnost.

Náš názor:
Záměr prodat více jak 6% akcií (16 milionů kusů) je pro trh novou informací. I přesto, že majoritní vlastník BXR Mining B.V. podmiňuje prodej akcií odpovídající cenou a není zaručeno, že toto množství bude prodáno, tak je možné očekávat negativní reakci trhu a pokles akcií této těžařské společnosti.

Josef Novotný, finanční analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.