Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Magyar Telekom – historicky nízké ceny akcií; dividendový výnos 17,3 %

20.02.2009 | 12:47 0 Komentářů

Cena akcií Magyar Telekom (MT) se blíží hranici 500 HUF. Na základě oceňovacího modelu našeho Maďarského partnera Concorde Securities, a za předpokladu vyplacení dividendy 74 HUF/akcii na konci dubna, se akcie MT nyní obchodují za historicky nejnižší oceňovací násobky. Pokud z ceny 500 HUF odečteme dividendu 74 HUF a stejnou dividendu budeme očekávat v příštích pár letech, bude to znamenat dividendový výnos 17,3 %, výnos peněžních toků 24,1 % a násobek EV/EBITDA 2,9x. To znamená, že dlouhodobé výnosy v HUF se blíží k 19 %, kde by měly zůstat.
Samozřejmě, pokud by se výrazně zhoršily peněžní toky firmy, klesly by dividendy. Společnost však má volné peněžní toky ve výši nejméně 20 mld. HUF nad výplatu dividendy 74 HUF. To by mělo sloužit jako polštář pro případ, že by propadla spotřeba. Nejpesimističtější očekávání ekonomů předpokládají, že spotřeba letos v Maďarsku klesne o 4,8 %. Ani takový pokles by však výplatu dividend MT výrazně neohrozil.
Financování dluhu a dividend nejsou problémem, protože financování celé skupiny poskytuje Deutsche Telekom. Navíc je financování denominované v HUF, takže neobsahuje žádné kurzové riziko.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.