CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

17. 02. 2022

0 komentářů

Maďarský státní holding Corvinus získá 45% podíl v maďarských společnostech VIG

  

Vienna Insurance Group oznámila uzavření dohody o spolupráci s maďarským státní holdingem Corvinus Nemzetközi Befektetési. V rámci spolupráce Corvinus nabyde 45% podíl v maďarských společnostech vlastněných VIG.

Podíl v maďarských VIG společnostech připadne maďarské holdingové společnosti VIG Magyarország Befektetési a dvěma nizozemským holdingovým společnostem (Aegon Hungary Holding B.V. a Aegon Hungary Holding II B.V.) Společnosti Corvinus, kterou maďarská vláda nominovala do role negociačního partnera, tak připadne minoritní nekontrolní 45% podíl v každé z těchto tří holdingových společností. Celková cena za podíly by měla činit okolo 350 mil. EUR.

98,64 % akcií UNION Vienna Insurance Group Biztosító Zrt. bude vloženo do maďarského holdingu. Dvě nizozemské holdingové společnosti drží 100 % akcií v maďarských společnostech vlastněných Aegon. VIG si v těchto třech holdingových společnostech zachová většinový rozhodující podíl ve výši 55 %.

V dalším kroku je plánováno sloučení tří holdingových společností, přičemž jako zbývající centrální řídící jednotka je určen maďarská holdingová společnost VIG.

Stejně jako převzetí aktiv Aegon, i tato transakce podléhá schválení regulátora.

REKLAMA

Akcie VIG se na pražské burze i RM-SYSTÉMu obchodují pod tickerem BAAVIG. Na pražské burze oslabují aktuálně o 0,87 %.

 
Zdroj : VIG

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.