Úterý 09. března. Svátek má Františka.

Macy’s reportovala v 1Q FY 18 výsledky nad odhady a navíc navýšila výhled

16.05.2018 | 17:23 0 Komentářů

Macy’s reportovala v 1Q FY 18 výsledky nad odhady a navíc navýšila výhled. Akcie maloobchodníka skokově posilují.

Maloobchodní řetězec Macy’s dnes investory potěšil solidním reportem a zvýšeným výhledem; Zdroj: wikipedia

Výsledky nad odhady

Maloobchodní řetězec Macy’s dnes před otevřením trhu reportoval výsledky za první kvartál fiskálního roku 2018. Firma velmi příznivě potěšila investory, když vykázala solidní růst porovnatelných tržeb a navíc vylepšila výhled pro celý fiskální rok. Akcie tak výrazně zpevňují.

Porovnatelné tržby (tržby v obchodech otevřených déle než jeden rok) v meziroční komparaci poskočily o 4,2 %, přičemž konsensus analytiků oslovených agenturou Bloomberg byl nastaven jen na 1% růst. Porovnatelné tržby tak výrazněji rostou druhý kvartál v řadě po předchozích poklesech, které tak tvoří nižší srovnávací základnu pro současná lepší čísla.

O zhruba 60 milionů dolarů firma reportovala i lepší čísla na úrovni celkových tržeb, které meziročně vzrostly o 3,6 %. K tomu výrazně pomáhá robustní spotřeba na domácím trhu i zlepšení co se mezinárodního turismu a spotřeby turistů týče. Odhady analytiků v konsensu firma předčila i na úrovni ziskovosti, když vykázala čistý zisk ve výši 131 milionů dolarů – neboli 45 centů na akcii – ve srovnání se 77 miliony – neboli 26 centy na akcii – v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2017. Solidní čísla přichází v době, kdy maloobchodní řetězce v USA zavírají své obchody a vyklízí trh online prodejcům v čele s Amazonem. Macy’s sama informovala o tom, že v prvním čtvrtletí zaznamenala dvouciferný nárůst tržeb v online businessu.

Zlepšený výhled pro FY 18

Společnost navíc navýšila svůj výhled, když teď očekává porovnatelné tržby v rozmezí 1% až 2% meziročního růstu. Předchozí výhled počítal se stagnací až 1% růstem. O cca 20 % firma navýšila výhled také na úrovni očištěného zisku na akcii, když nově projektuje 3,75 až 3,95 dolarů na akcii.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Akcie Macy’s dnes posilují o robustních 10 %.

Macy’s Inc (M) +10,1 % na 32,9483 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 10,1 P/E 9,8
Vývoj za letošní rok (%) +30,8 Očekávané P/E 9,3
52týdenní minimum (USD) 17,4 Prům. cílová cena (USD) 30,1
52týdenní maximum (USD) 33,0 Dividendový výnos (%) 4,6

 

Zdroj: The Financial Times, Macy’s

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.