Pátek 18. září. Svátek má Kryštof.

Lumia 900 od společnosti Nokia míří na americký trh

05.04.2012 | 09:50 0 Komentářů

Finská Nokia (NOK), největší světový výrobce mobilních telefonů, s napětím očekává, jak dopadne víkendový debut její vlajkové lodi v podobě špičkového high-end smartphonu Lumia 900 na americkém trhu. V USA se začne prodávat 8. dubna prostřednictvím druhého největšího amerického operátora AT&T (T].

Mísí se názory ohledně toho, kolik se Nokii podaří prodat kusů za první tři měsíce od uvedení telefonu na trh. Deutsche Bank či Avian Securities očekávají, že čísla by se měly pohybovat spíše v řádech statisíců než milionů. Nokiu totiž čeká tvrdý boj se zavedeným iPhonem od Applu či smartphony od Samsungu. Nečeká se, že Lumia, která operuje pod systémem Windows Phone od společnosti Microsoft, se stane takovým hitem, přestože recenze jsou velmi pozitivní a telefon sám o sobě nabízí výkonnou alternativu.

John Jackson, analytik ze společnosti CCS Insight, uvedl, že pokud se čtvrtletní prodeje nedostanou nad milion kusů, mohlo by to značně zklamat investory, kteří věří, že se Nokii podaří vydobýt zpět tržní podíl, který za několik posledních let ztratila. Debut Lumie 900 na americkém trhu je podle něj dobře načasován, protože nový iPhone či další smartphony se nedostanou na trh dříve než v druhé polovině roku.

Nokia značně investovala do propagace a agresivní cenová politika by mohla znamenat, že zisk se bude z prodejů vracet velmi pomalu. To ale není věc, která by finského výrobce telefonů značně trápila, jelikož hlavním cílem je dostat Lumii mezi zákazníky a aby získala na oblibě. Pak budou mít totiž zájem nabízet telefon i další operátoři. Lumia se bude prodávat prostřednictvím operátora AT&T za 99 USD (1870 Kč) s úvazkem na 2 roky či za 449,99 USD (8450 Kč) bez kontraktu.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.