Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Lufthansa zveřejnila čísla za 1Q

03.06.2020 | 09:45 0 Komentářů

Aerolinka Lufthansa zveřejnila kvartální report za první čtvrtletí. Výhled prozatím společnost stále není schopna poskytnout.

Čísla za 1Q

Německá aerolinka reportovala dnes před otevřením trhu kvartální čísla za první čtvrtletí tohoto roku. Zatímco celkové tržby činily 6,44 miliard eur a meziročně tak poklesl o 18 %, očištěná Ebit marže se dostala na úroveň -18,9 % (minulý rok v prvním čtvrtletí -4,30 %). Provozní zisk Ebit tak činí -2,12 miliard eur, v prvním kvartále roku 2019 to bylo -342 milionů eur (y/y -263 %).

Čerpání rezerv

Aerolinka mj. informovala, že na udržení businessu v současné chvíli vynakládá každý měsíc cca 800 milionů eur z likvidních rezerv, které ke konci března činily zhruba 4,3 miliard eur. Společnost dále zveřejnila, že ve střednědobém horizontu zvažuje prodej některých nejádrových divizí. V rámci některých dceřinných společností Lufthansa připravuje restrukuralizační plány a výrazné programy úspor.

Výhled není možný

Lufthansa opět zopakovala, že za současné situace není možné precizovat výhled pro celý fiskální rok. Již dříve aerolinka informovala, že očekává signifikantní propad očištěného zisku Ebit. Tuto informaci akcentovala i v kvartálním reportu.

Záchranný balíček

Na přelomu týdne došlo k dohodě mezi Evropskou komisí a německou vládou ohledně schválení záchranného balíčku výměnou za to, že Lufthansa uvolní některá místa na letištích ve Frankfurtu a Mnichově (více o balíčku zde či zde). Balíček již schválila dozorčí rada společnosti (viz zde). Akcionáři budou o balíčku hlasovat 25. června.

Kompletní výsledkový report je k dispozici zde.

Akcie Lufthansy na Xetře otevřely vcelku volatilně. Po openu v kladném teritoriu se akcie stáhly do záporu, aby následně směr opět otočily. V současné chvíli si Lufthansa připisuje 0,93 %.

Zdroj: Bloomberg; Lufthansa

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.