Pondělí 29. listopadu. Svátek má Zina.

Lufthansa údajně zvažuje koupi dalších letadel od společnosti Airbus

03.11.2021 | 16:36 0 Komentářů

Lufthansa údajně zvažuje koupi dalších letadel typu A220 od společnosti Airbus za účelem jednotnější flotily a zvýšení ziskovosti.

Lufthansa zvažuje koupi více letadel Airbusu typu A220 za účelem zvýšení ziskovosti na regionálních letech na pozadí evropského leteckého cestování, které se probouzí z pandemie, uvedly dle Bloombergu zainteresované osoby. Německá aerolinka dosud létá s několika odlišnými modely a tímto krokem chce zjednodušit regionální flotilu, uvedly dále zdroje.

Flotila z větší části složená z letadel A220 od Airbusu by mohla Lufthanse pomoci ušetřit na palivu, údržbě a tréninku zaměstnanců.

CEO Carsten Spohr na konferenčním hovoru uvedl, že Lufthansa zaslala regionálním výrobcům letadel žádost o nabídky. Dále komentoval, že dosud nepadlo žádné finální rozhodnutí a je možné, že Lufthansa si vybere jiné dodavatele. Společnost má v hledáčku např. také letadla od společnosti Embraer, zmínil v hovoru Spohr.

Airbus odmítl zprávu komentovat.

Akcie společnosti Lufthansa na Xetře rostou o 6,20 % na 6,26 EUR. Akcie společnosti Airbus na Xetře klesají o 1,87 % na 108,12 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.