CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

21. 01. 2022

0 komentářů

Loterijní společnost Karla Komárka Allwyn vstoupí prostřednictvím Cohn Robbins Holdings na NYSE

  

Nadnárodní společnost Allwyn Entertainment, která provozuje např. loterii Sazka, dnes oznámila, že prostřednictvím spojení s firmou Cohn Robbins Holdings vstoupí na newyorskou burzu. Očekávaná hodnota společnosti včetně dluhů má činit přibližně 9,3 mld. USD.

Karel Komárek, předseda představenstva Allwyn a zakladatel KKCG Investment Group, majoritního vlastníka Allwyn, mimo jiné uvedl: „Předpokládáme, že společnost dosáhne atraktivních výnosů, zisku a růstu cash flow, čímž vytvoří atraktivní dlouhodobou hodnotu pro investory. Vstup na burzu umožní společnosti Allwyn rozšířit sdílený úspěch na více trhů a zároveň zlepšit kapitálový přístup k financování příležitostí se zrychleným růstem. KKCG si je vědoma, že Allwyn je úžasný podnik, a jsem velmi hrdý, že globální investoři budou mít příležitost podílet se na jeho dalším růstu.“

Společnost Allwyn, spadající do skupiny KKCG, je provozovatelem loterií v Rakousku, České republice, Řecku, Kypru a Itálii.

Cohn Robbins Holdings (CRHC) je tzv. SPAC společnost, tedy společnost založená za účelem akvizice jiné firmy. Jejím zakladatelem je Cary Cohn, ekonomický poradce bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa.

 
Zdroj : Bloomberg

REKLAMA

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.