Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Lockheed Martin má zájem o helikoptéry Sikorsky

13.07.2015 | 11:17 0 Komentářů

Americká zbrojařská firma Lockheed Martin má údajně zájem o nákup divize vrtulníků Sikorsky od společnosti United Technologies, zprávu dnes přinesl deník Wall Street Journal. Dle interního zdroje, který si nepřál být jmenován, by dohody mohlo být dosaženo v následujících dnech. Celková hodnota transakce se odhaduje na 8 mld. USD, což by pro společnost Lockheed Martin představovalo největší akvizici od nákupu firmy Martin Marietta za 10 mld. USD před dvaceti lety.

Sikorsky je předním výrobcem vojenských i civilních helikoptér, společnost proslavil především bojový vrtulník Black Hawk. Bojové stroje se na tržbách společnosti podílejí ze 70 % (Sikorsky je mimo jiné největším dodavatelem vrtulníků pro americký pentagon). Sikorsky zároveň poskytuje i následný servis a prodej náhradních dílů, což jsou segmenty, které se výraznou měrou podílejí na hospodářském výsledku společnosti. Dle výroční zprávy za minulý rok zaměstnával Sikorsky přes 15 tisíc lidí, tržby společnosti činily 7,5 mld. USD a generovaly čistý zisk 219 mil. USD.

Společnost United Technologies, pod kterou značka Sikorsky patří, poprvé zmínila možnost odprodeje této divize v polovině června.

Zdroj: The Wall Street Journal, MarketWatch, United Technologies

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.