Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Linde zveřejnila čísla za 1QFY20 a aktualizovala výhled pro FY20

07.05.2020 | 14:58 0 Komentářů

Tržby a EPS adj. dosáhl 1,89 USD/akcii. Analytici v konsenzu přitom očekávali na tržbách 6,8 mld. USD a na ukazateli zisku 1,83 USD/akcii. Chemická společnost zároveň zaktualizovala svůj výhled: podle mírného scénáře by EPS adj. mohl růst o 5 – 10 %, ale podle toho negativní by mohl v tomto roce skončit stejně jako loni. Akcie momentálně oslabují o 1,1 % na frankfurtské burze.

 

Hospodářské výsledky
Chemická společnost Linde, jejíž akcie jsou duálně zalistované jak na newyorské tak i frankfurtské burze cenných papírů, dnes v ranních hodinách zveřejnila hospodářské výsledky za 1QFY20.

Čísla ukazují na 3% meziroční pokles tržeb, které skončily na 6,74 mld. USD. Analytici přitom v konsenzu očekávali tržby ve výši 6,8 mld. USD podle Earnings Whispers. I přestože ceny rostly (+2 %), tak na pokles tržeb tlačily nižší objemy prodeje (-1 %) a nepříznivý měnový vývoj (-3 %).

Čistý zisk se i přes pokles tržeb podařilo společnosti navýšit o 9 % na celkových 1,01 mld. USD. Zředěný zisk vykázaný na jednu akcii (EPS adj.) vzrostl taktéž, když dosáhl a 1,89 USD/akcii, tedy oproti minulému roku o 20 centů/akcii výše. Earnings Whispers přitom uvádějí, že analytický konsenzus se ukotvil při zisku 1,83 USD na jednu akcii. Provozní marže pak povyskočila o 2,4 p.b. na 20,1 % v prvním čtvrtletí.

Provozní cash flow meziročně nabobtnal o 279 mil. na 1,35 mld. USD.

Výsledky hospodaření aspektem regionů
Americký region ohlásil 1% pokles tržeb na 2,68 mld. USD a provozní marže o 3,1 p.b. na 24,7 %.

Business v asijsko-pacifické oblasti zažil 6% kontrakci tržeb, které tak skončily na 1,34 mld. USD a pokles provozní marže o 1,9 p.b. na 21,0 %.

V rámci Evropy, Středního východu a Afriky utrpěly tržby 3% pokles na 1,63 mld. USD a provozní marže se pokrátila o 1,1 p.b. na 21,7 %.

Výhled pro fiskální rok 2020
Společnost přistoupila kvůli dopadům probíhající pandemie COVID-19 ke snížení původního výhled hospodaření pro současný fiskální rok 2020. Nejnovější projekce počítá se dvěma možnými scénáři: pozitivní scénář předpokládá stabilizaci situace na začátku třetího kvartálu a negativní pracuje se zotavením ekonomiky až v polovině čtvrtého čtvrtletí.

Při pozitivnějším průběhu situace by pak ukazatel EPS nezahrnující měnový vývoj by měl vykázat středně vysoký až vysoký jednociferný růst. Negativní scénář pak projektuje absenci růstu anebo mírný pokles tohoto ukazatele zisku.

 

 Aktualizovaný výhled hospodaření pro fiskální rok 2020.
Zdroj: Linde PLC

 

 

Kompletní tisková zpráva k nalezení zde.

 

Vývoj na burze

Akcie momentálně oslabují o 1,1 % na frankfurtské burze. V rámci předobchodní fáze newyorské burzy se akcie chemické společnosti obchodují s 1,2 % slevou oproti včerejší uzavírací ceně.

 Zdroj: Linde PLC, Earnings Whispers

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.