Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Lilly odhalilo 5 miliardový buyback

03.10.2013 | 15:35 0 Komentářů

Farmaceutická společnost Eli Lilly & Co oznámila, že by se měla vrátit růstu tržeb a marží v roce 2014 a také představila nový program zpětného odkupu akcií v objemu 5 miliard dolarů.

Firma by podle vedení měla dosáhnout svých finančních cílů v roce 2014 i navzdory znehodnocujímu jenu a pomalejšímu růstu rozvíjejích se ekonomik. Lilly je uprostřed vlny patentových expirací, které vyvíjejí tlak na tržby. Společnosti ztratila exkluzivitu na výrobu antipsychotika Zyprexa v říjnu 2011, letos v prosinci ztratí patentovou ochranu na antidepresivum Cymbalta a v příštím roce přijde o lék na osteoporózu Evista. Vedení věří, že tržby podrží nově uváděné produkty na trh a preventivně se také snaží snižovat náklady, kdy dřívěji v tomto roce došlo k propuštění stovek amerických konzultantů. V současnosti má farmaceut 13 léků ve fázi 3 klinických studií americkými autoritami, což je finální fáze před uvedením léku do prodeje.

Lilly, jejíž tržní kapitalizace se pohybuje kolem 57 miliard, očekává udržení dividendy aspoň na stávající úrovni. Dividendová politika bude suplementována novým programem zpětného odkupu akcií.

Akcie (LLY) klesají o 1,29 % na 49,89 dolarů.

Zdroj: Marketwatch

David Krejča
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.