Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Likérka Stock Spirits zveřejnila prozatimní čísla; VH společnosti schválila návrh finální dividendy

06.02.2020 | 14:11 0 Komentářů

Likérka Stock Spirits zveřejnila dnes před zasedáním valné hromady prozatimní čísla. Valná hromada společnosti následně schválila návrh finální dividendy, naopak návrh na prozatimní dividendu byl nepřijat.

Stock Spirits Group

Prozatímní výsledky

Likérka Stock Spirits dnes před zasedáním valné hromady zveřejnila náhled výsledků (trading update) za období 1. října 2019 až 6. února 2020, tedy za 1Q fiskálního roku společnosti. V tiskové zprávě Stock Spirits píše, že v důsledku očekávání změn spotřebních daní v ČR a v Polsku od 1.1. 2020 společnost na obou trzích těžila ze silné poptávky ze strany zákazníků, kteří vytvářeli zásoby v době před provedením zmiňovaných daňových změn.

V Polsku likérka zaznamenala nárůst na trhu s vodkou, a to 2,3% co se týče objemů a 4,8% měřeno hodnotou tržeb. Na území ČR v celém lihovém segmentu společnost vygenerovala nárůst tržeb 6,4 %, zatímco prodeje z hlediska objemů meziročně vzrostly o 4,9 %. Naopak na italském trhu veškeré kategorie, v němž Stock Spirit operuje, meziročně mírně klesaly.

Společnost také v prohlášení oznámila, že zvítězila ve výběrovém řízení na distribuční práva pro portfolio prémiových lihovin firmy Beam Suntory v Itálii. Stock Spirits očekává, že distribuce by měla začít zhruba v dubnu tohoto roku. Likérka v prohlášení dále píše, že akvizice společnosti Distillerie Franciacorta poskytla lepší přístup ke klíčovým distribučním kanálům a dalším příležitostem, což pomohlo k vítězství ve výběrovém řízení pro portfolio Beam Suntory.

Kompletní výsledky za 1H společnost oznámí 13. května 2020.

Dnešní valná hromada

Na dnešní valné hromadě akcionáři likérky Stock Spirit schválili návrh managementu na finální dividendu za rok 2019 ve výši 0,0631 eur na akcii. Naopak návrh akcionáře Western Gate na výplatu mimořádné dividendy ve výši 0,1219 eur na akcii byl na valné hromadě zamítnut.

 

Zdroj: Bloomberg; Stock Spirits

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.