Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Likérka Stock Spirits zveřejnila náhled výsledků za FY19

08.10.2019 | 08:55 0 Komentářů

Likérka Stock Spirits zveřejnila náhled výsledků za fiskální rok 2019.

Náhled výsledků

Likérka Stock Spirits zveřejnila dnes před otevřením trhu náhled výsledků za fiskální rok 2019. Firma ve zprávě uvádí, že celkové obchody v tomto fiskálním roce k 30. září byly konzistentní s očekáváními společnosti.

Polský a český trh

Společnost dále uvádí, že polský a český trh nadále pokračují v generování růstu, a to jak co se týče objemu, tak i hodnoty. Polský business podle firmy zůstává v solidní kondici navzdory přetrvávajícím vysoce konkurenčním podmínkám na tamním trhu. Dále firma mj. píše, že pokračuje v integraci Distillerie Franciacorta s dosavadní italskou divizí.

Cash flow a dluh

Stock Spirits uvádí, že cash flow z operací bylo v tomto roce silné, což vedlo k úrovni čistého dluhu ve výši cca 43 mil. eur (k 30. září).

Daňové změny

Firma informovala, že zavádí některé kroky ještě před legislativním návrhem 13% zvýšení daně na lihoviny v ČR od 1. ledna příštího roku. Dále také informuje o tom, že je pravděpodobné, že odvolání polské divize ohledně odhadu daně by nakonec mohlo být úspěšné. Firma současně nevnímá žádné další indikace ohledně daňových změn v Polsku a Itálii.

Kompletní výsledky společnost zveřejní 4. prosince tohoto roku.

 

Zdroj: Reuters; Stock Spirits

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.