Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Likérka Stock Spirits reportovala výsledky za 9M a pro forma za 12M FY 18; firma zvýšila dividendu

05.12.2018 | 08:58 0 Komentářů

Likérka Stock Spirits reportovala výsledky za 9M a pro forma čísla za 12M FY 18.Společnost spolu s výsledky zvýšila dividendu na 6,01 centů za akcii.

Sourhn výsledků; Zdroj: Stock Spirits

Čísla za 9M a pro forma 12M FY18

Likérka Stock Spirits dnes před otevřením trhu reportovala čísla za prvních devět měsíců tohoto roku a pro forma neuaditované výsledky za celý dvanáctiměsíční interval fiskálního roku. Společnost vykázala akumulovaně za první tři kvartály roku zisk EBITDA v očištěné podobě na úrovni 35,8 milionů eur. Pro forma očištěný zisk EBITDA za celý fiskální rok posléze dosahuje hodnoty 59,4 milionů eur. To se v meziroční komparaci rovná 11,5% růstu. Po očištění o vlivy směnných kurzů je meziroční růst 8,1 %.

Celkové tržby za prvních devět měsíců činí 193,8 milionů eur. Za celý fiskální rok v pro forma podobě posléze Stock Spirits reportoval celkové tržby 282,4 milionů eur, v meziročním srovnání tak vzrostly o 8,7 %. Vyjádřeno v konstantním směnném kurzu, rovnal by se meziroční růst 6,9 %.

Čistý dluh poklesl

Čistý dluh firma k 30. listopadu reportovala na 31,6 milionech eur. Za devět měsíců tohoto roku se tak čistý dluh společnosti snížil o zhruba 21,5 milionů eur, když ke konci roku 2017 činil 53,1 milionů eur.

Čísla rostla v Polsku

Co se čísel na klíčovém trhu v Polsku týče, reportovala likérka za devět měsíců tržby ve výši 105,6 milionl eur. Očištěný zisk EBITDA za stejnou periodu činil 27,5 milionů eur. Pro forma výsledky za fiskální rok vykázaly tržby na 152,6 milionech eur, meziroční růst tedy činil 8 %. Očištěný zisk EBITDA vzrostl ještě o něco výrazněji, konkrétně o 16 % na 40,4 milionů eur. Za fiskální rok 2018 tak tržby v Polsku činily 54 % celkových tržeb společnosti. V minulém roce byl podíl totožný. Stock Spirits ve zprávě vyjadřuje spokojenost se solidním podílem a růstem na trhu v Polsku.

Růst i v ČR

Na druhém největším trhu v České republice si firma pochvaluje investice do prémiových produktů, které podle tiskové zprávy zajišťují odolnost na zdejším trhu. Tržby za devět měsíců v České republice činily 49,2 milionů eur, očištěný zisk EBITDA posléze 13,6 milionů eur. Za celý fiskální rok 2018 v pro forma podobě tržby skončily na 73,2 milionech eur, což se rovná 13% meziročnímu růstu. Očištěný zisk EBITDA vzrostl o 5 % na 20,6 milionů eur.

Těžké podmínky v Itálii

Na třetím největším trhu v Itálii firma v tiskové zprávě zmiňuje přetrvávající těžké obchodní podmínky na tamním trhu. Obchodní podmínky podle Stock Spirits zůstávají složité zejména v návaznosti na vysokou míru nezaměstnanosti a rostoucí míru inflace, která tlačí na snižování současné spotřeby. Výsledkem toho je podle společnosti pokles celkového objemu trhu. Sama likérka za devět měsíců v Itálii vykázala tržby 17,6 milionů eur a očištěný zisk EBITDA 1,7 milionů eur. Za fiskální rok 2018 posléze v pro forma tržby činily 25,8 milionů eur a meziročně tak poklesly o 1 %. Očištěný zisk EBITDA pak poklesly o 27 % na 4,4 milionů eur.

Zvýšení dividendy

Spolu s dnešními výsledky Stock Spirits oznámil zvýšení dividendy na 6,01 centů na akcii. CEO společnosti Mirek Stachowicz vyjádřil v tiskové zprávě důvěru v budoucí další růstu.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Stock Spirits

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.