Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Likérka Stock Spirits reportovala výsledky za 1H FY 19

14.05.2019 | 09:00 0 Komentářů

Likérka Stock Spirits reportovala dnes před otevřením trhu výsledky za 1H FY 19 a oznámila návrh dividendy.

Souhrn výsledků za 1H FY19; Zdroj: Stock Spirits

Výsledky za 1H FY 19

Likérka Stock Spirits reportovala dnes ráno před otevřením trhu čísla za první pololetí fiskálního roku 2019. Celkové tržby v meziroční komparaci vzrostly o 8,2 % na 156,9 milionů eur. Vyjádeno konstantním směnným kurzem se jednalo o 9,7% růst celkových tržeb. Zisk EBITDA v očištěné podobě dosáhl v prvním pololetí výše 33,5 milionů eur, meziročně tak vzrostl o 4,2 %. Po očištění o vliv směnných kurzů se jedná o 5,8% meziroční růst. Očištěný zisk na akcii meziročně vzrostl o 11,3 % a dosáhl úrovně 10,15 eurocentů.

Pokles zadlužení

Zadlužení společnosti pokleslo na 25,2 milionů eur, v současné chvíli tak činí 0,42 násobek zisku EBITDA. Spolčnost spolu s výsledky zveřejnila návrh na dividendu ve výši 2,63 eurocentů ( +5,2 %). Firma oznámila další snížení hodnoty italského businessu o 14,3 milionů eur.

CEO společnosti M. Stachowicz si pochvaloval silný organický růst na klíčových trzích a upozorňuje na nové akvizice společnosti; Zdroj: Stock Spirits

Jednotlivé trhy

V Polsku Stock Spirits zaznamenal v prvním pololetí rostoucí podíl na trhu, celkové tržby činily 11,5 % (konstantní směnný kurz). V České republice likérka dosáhla rekordního tržního podílu, k čemuž mělo podle vyjádření společnosti výrazně napomoci také uvedení nového rumu Republika. Tržby v České republice meziročně vzrostly o 14,3 % (konstantní směnný kurz). Spolu s výsledky Stock Spirits zároveň oznámil akvizici na českém trhu, kde kupuje firmu Bartida za 7,3 milionů eur. V Itálii by měl v červnu měl být dokončen nákup společnosti Distillerie Franciacorta za 23,5 milionů eur.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Zdroj: Stock Spirits

 

 

 Zdroj: Stock Spirits

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.