Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Letadla Boeing 737 Max by mohla v Číně v rámci testovacího letu po dvou letech opět na oblohu

09.07.2021 | 16:15 0 Komentářů

Čínští regulátoři měli naznačit, že jsou otevřeni možnosti provést testy letadel Boeing 737 Max. Může se jednat o výrazný krok k tomu, aby se po více než dvou letech letadla vrátila zpět do nebes. Zprávu přinesly blíže nejmenované, se situací obeznámené osoby.

Stroje 737 Max byly celosvětově uzemněny počátkem roku 2019 po dvou tragických nehodách, při kterých zemřelo 346 lidí. Detaily povolení testovací letu v Číně jsou stále probírány, avšak diskuze jsou známkou možného pokroku, uvedla nejmenovaná osoba.

Po zkušebním letu však může celý proces návratu modelů 737 Max do civilního provozu trvat měsíce. Vliv bude mít samozřejmě i obchodní situace mezi dvěma největšími světovými ekonomikami.

Boeing plánuje vyslat delegaci 35 pilotů a inženýrů, aby se s čínskými regulátory setkala a jednala s nimi.

Čína byla první zemí, která se rozhodla letadla 737 Max od Boeingu uzemnit. Rozhodnutí učinila pár hodin po havárii letadla v Etiopii v březnu 2020, která měla společné rysy s nehodou v říjnu roku 2019 v Indonésii. Následně se připojily i další země. Americká FAA plošný zákaz odvolala loni v listopadu, kanadský i evropský regulátor opětovně udělili akreditaci letos v lednu.

 

Zdroj: Bloomberg

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.