Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Lego čelí poklesu prodejů a zisku

04.09.2018 | 14:32 0 Komentářů

Společnost Lego, nejvíce ziskový producent hraček na světě, v současné době čelí prvnímu propadu v oblasti tržeb za 13 let. Vychází to z reportu výsledků hospodaření společnosti, který byl vydán k fiskálnímu roku 2017. Kromě tržeb klesl také čistý zisk firmy.

Prodeje a zisky společnosti Lego klesaly. Obraty v prvním pololetí také klesly a to o 5 % na 34,995 miliard dolarů. Informuje o tom meziroční zpráva o výsledcích hospodaření, kterou Lego a.s. vydalo ve fiskálním roce 2017 a představuje tak první meziroční propad za 13 let.

Provozní zisk skončil v záporu 4 % na hodnotě 7,806 miliard dolarů, což ale stále představuje lepší výsledek vzhledem ke konkurenci, jako je například Mattel a Hasbro v USA.

LEGO logo

Pro srovnání měla společnost Hasbro čistý zisk za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2018 60,299 milionů dolarů. Ve stejném kvartálu měl Mattel ztrátu 240,931 milionů dolarů. Při posledním reportu činil čistý zisk společnosti Lego 7,806 miliard dolarů.

Lego dává pokles prodejů i zisku firmy za vinu slábnoucímu dolaru. Navíc globální prodeje koncovým spotřebitelům v prvních 6 měsících o 1 % vzrostly.

Niels Christiansen, který je od října generálním ředitelem společnosti, řekl. “Náš plán na rok 2018 je stabilizovat business a investovat do tvorby dlouhodobého růstu… Ačkoli jsme povzbuzeni pokrokem, který děláme, je stále na čem pracovat a zabere to ještě více času, znovu nastolit dlouhodobý růst.”

Mattel se dnes obchoduje na trhu NASDAQ v kladných číslech (MAT; 0,19 %) a společnost Hasbro naopak v záporu (HAS; -0,48 %)

Zdroj: The Financial Times

David Halman, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.