Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Lapasan má v plánu provést vytěsnění zbývajících minoritních akcionářů PLG

25.04.2016 | 16:52 0 Komentářů

Společnost Lapasan, od loňského září nový majoritní vlastník Pivovarů Lobkowicz Group (PLG), má podle očekávání v plánu provést vytěsnění (tzv. squeeze out) všech zbývajících minoritních akcionářů PLG. Lapasan to dnes oznámil v tiskové zprávě, ve které žádá představenstvo PLG o svolání valné hromady. Valná hromada PLG pak bude rozhodovat o vytěsnění, tedy o přechodu všech zbývajících akcií PLG na společnost Lapasan. Vytěsnění bude probíhat za stejnou cenu, jaká byla stanovena při povinné nabídce převzetí (která probíhala od 4. 12. 2015 do 15. 1. 2016), resp. dodatečné nabídce převzetí (probíhá v termínu od 29. 2. 2016 do 30. 5. 2016), tedy za 208 Kč za jednu akcii.

Díky proběhlé povinné nabídce převzetí Lapasan navýšil svůj podíl v PLG ze 79,4 % na 98,07 %. Následovala dodatečná nabídka převzetí zbývajícím minoritním akcionářům trvající (jak uvádíme výše) do letošního 30. května. Již při oznámení této dodatečné nabídky Lapasan naznačil, že bude mít v úmyslu získat 100% podíl v PLG, tedy že může dojít k vytěsnění. To se dnešním oznámením potvrzuje, zprávu tak nepovažujeme za překvapivou.

Lze očekávat, že valná hromada PLG vytěsnění schválí (datum valné hromady zatím nebyl zveřejněno). Pokud tedy zbývající minoritní akcionáři nevyužijí probíhající dodatečnou nabídku převzetí, pak budou automaticky vytěsněni za cenu 208 Kč/akcii a dojde k přechodu vlastnického práva k akciím PLG na Lapasan, a to po uplynutí jednoho měsíce od zveřejnění zápisu usnesení valné hromady do obchodního rejstříku (detailnější informace jsou zveřejněny na stránkách www.lapasan.net). S vytěsněním zbývajících akcionářů PLG pak zároveň dojde k ukončení obchodování akcií PLG na pražské burze. Již na konci února jsme v našem komentáři (naleznete zde) uváděli, že cenu 208 Kč vnímáme, vzhledem k naší cílové ceně 184 Kč, jako atraktivní a doporučovali jsme dodatečnou nabídku využít.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.