Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Lamb Weston reportuje výsledky za 2Q, překonala odhady na úrovni očištěného zisku

06.01.2022 | 16:56 0 Komentářů

Lamb Weston Holdings, americká potravinářská společnost, která je jedním z největších světových výrobců a zpracovatelů mražených hranolků, vaflových hranolků a dalších mražených výrobků reportovala své výsledky za 2Q FY 2022. Očištěný zisk se meziročně snížil, ale přesto překonal očekávání.

Hospodářské výsledky

Čisté tržby vzrostly mezikvartálně o 12 % na 1,06 mld. USD. Pokračující oživení poptávky po mražených výrobcích v severoamerických řetězcích se projevily v nárůstu objemu prodejů. Příjmy z provozní činnosti se snížily o 25,2 mil. na 114,4 mil. USD a značí tak 18% pokles oproti předchozímu čtvrtletí, což odráží nižší hrubý zisk a vyšší prodejní, všeobecné a administrativní náklady. Očištěný EBITDA činil 180,9 mil. USD, což představuje pokles o 15 % mezikvartálně, a to v důsledku nižších příjmů z provozní činnosti a zisků z investic založených na ekvivalenci. Zisk na akcii překonal očekávání ve výši 0,32 USD na akcii, avšak oproti předchozímu čtvrtletí se snížil o 24 % na 0,50 z původních 0,66 USD.

Vyjádření CEO

Jsme spokojeni s naším finančním a provozním pokrokem v tomto čtvrtletí, kde jsme pokračovali v obtížném a volatilním makroprostředí, které je definováno zvyšováním nákladů, narušením dodavatelského řetězce a problémy ve výrobě způsobenými nedostatkem energie především kvůli napjatému trhu práce.“ Řekl Tom Werner, CEO společnosti.

Kapitál vrácený akcionářům

Společnost vyplatila dividendy ve výši 34 mil. USD a oznámila zvýšení čtvrtletní dividendy o 4 %. Lamb Weston zpětně odkoupila kmenové akcie v hodnotě 50 mil. USD a zvýšila oprávnění k zpětnému odkupu akcií o 250 mil. USD.

Celoroční výhled

Společnost čekává, že čistý zisk a očištěný zisk EBITDA budou během FY 2022 pod tlakem kvůli vyšším výrobním nákladům a dopravě.

Hrubou marži očekává v rozpětí 18-20 %, tj. o 600-700 bazických bodů nižší, než před pandemií, kde činila 25-26 %.

Zdroj: Lamb Weston, Bloomberg

Marek Pokorný, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.