Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Kvartální výsledky amerických společností opět září

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování růstem poté, co řada firem zveřejnila velmi povzbudivé výsledky hospodaření za první čtvrtletí. Nejvíce svými výsledky potěšilo Hasbro (+15,9 %), které překonalo očekávání trhu v ziskovosti, když konsensus byla ztráta 11 centů na akcii a realita je zisk 21 centů na akcii. K Hasbru se připojil také Twitter (+14,3 %, který překonal konsensus trhu o 68 % a dosáhl tak zisku 25 centů na akcii. Díky tomu index Dow Jones posiluje o 0,2 %, S&P 500 přidává 0,3 % a technologický Nasdaq roste o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejvíce daří výrobcům luxusního zboží (+0,8 %).

Evropské trhy se přidávají ke globální pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,2 %. Nejlépe se daří energetickým společnostem (+2,1 %) a sektoru zdravotní péče (+1,7 %). Protipólem jim jsou především finanční instituce se ztrátou 0,8 %.

Pražská burza dnes za velmi podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,3 %. Nejvíce se na tomto poklesu podílela rakouská finanční skupina Erste Group (-1,6 %) za podpory pojišťovny VIG (-0,9 %). Od větších ztrát indexu bránil tabákový Philip Morris (+0,9 %) či technologický Avast (+0,6 %).

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.