Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Kukuřice prudce propadla

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Americké ministerstvo zemědělství minulý týden v pátek ohlásilo, že očekává více osetých ploch kukuřicí. Výměra bude celkem 97,4 milionů akrů, což je nejvíce od roku 1936. Prognóza překvapila analytiky, kteří očekávali studené jaro v oblasti Středozápadu. V tomto důsledku mnozí farmáři uváděli, že změní plány a zasejí více obilí na úkor kukuřice. USDA dále uvedlo, že zásoby kukuřice jsou 2,76 miliard bušlů, což je nejméně za posledních 16 let. Trh se ovšem zaměřil spíše na to, že ministerstvo nesnížilo plánovanou výměru kukuřice.
Cena díky uvedeným fundamentálním datům překonala krátkodobou růstovou linii a nejspíše zamíří dále dolů.
Graf: Denní cena kontraktu na kukuřici v USc za bušl upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.