Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Koruna se na konci týdne drží slabších úrovn

Česká koruna již včera oslabila zpět na úrovně, kde se nacházela po zasedání ČNB a dnes zůstala v úzkém koridoru poblíž 25,85 CZK/EUR. Úrokové sazby zůstávají bez významnějších změn na vyšších úrovních, kam vzrostly po středečním zasedání ČNB.  Finanční trh ovšem v příštím roce stále čeká snížení úrokových sazeb ČNB o 25bp.

Příští týden by finanční trhy v regionu mohlo zajímat zveřejnění indexů PMI, kde se čeká další pokles aktivity ve výrobě. Značnou sledovanost tentokrát získá zveřejnění záznamu z minulého zasedání české centrální banky, který by mohl poodhalit, jak vážně členové centrální banky vidí variantu zvýšení úrokových sazeb.

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA v srpnu potěšily nárůstem o 0,2 % m/m. Naopak srpnový růst spotřeby domácností USA o 0,1 % m/m byl nejslabší výsledek za posledních 6 měsíců. Celkový indikátor důvěry v ekonomiku od Evropské komise v září klesl na čtyřleté minimum z důvodu zhoršení sentimentu v průmyslu a obchodě.

Příští týden vyjdou v USA data nejsilnějšího kalibru, konkrétně ISM index a data z trhu práce. V Evropě bude sledován vývoj průmyslové výroby v Německu a předběžný výsledek inflace v eurozóně. A na pořadu příštích dnů bude řada politických událostí, jako je víkendová konference britských konzervativců či volby v Rakousku. Uslyšíme několik projevů od členů ECB a Fedu. V USA se bude řešit impeachment. Čína bude slavit 70 let trvání Čínské lidové republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.