Středa 19. května. Svátek má Ivo.

Koruna prolomila hranici 24 korun za euro

18.06.2008 | 19:14 0 Komentářů

Po klidnějším obchodování předchozí dva dny se koruna vrátila k růstovému trendu a postupně zpevnila z 24,15 k hranici 24 korun za euro a během odpoledne dokonce až na nové maximum 23,92 CZK/EUR (9,8% od začátku roku). Na druhou stranu trh přešel bez reakce výsledky maloobchodních tržeb. V regionu ostatní měny mírně posilovaly – nicméně v čele pelotonu stála česká koruna, kterou následoval maďarský forint (+0,7% d/d).
Také k dolaru koruna zpevnila o 15 haléřů a posunula se na nové maximum 15,45 CZK/USD. Na eurodolarovém trhu kurz osciloval kolem úrovně 1,550 USD/EUR vcelku beztrendovém obchodování.

Česká koruna třetí týden prudce zpevňuje a k euru posílila o 4,5%. Koruna sílí téměř bez reakce na data a navzdory pohybům v regionu. V regionu totiž naopak měny stagnovaly a na závěr týdne spíše mírně oslabovaly. Jedním z vysvětlení je, že česká koruna „dohání“ předchozí posílení slovenské koruny v důsledku revalvace parity před přijetím eura. Dalším vlivem může být nárůst nervozity na finančních trzích v posledních dnech a preference bezpečných aktiv a česká koruna se dlouhodobě považuje právě za tzv. „bezpečný přístav“.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.