Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Koruna oslabuje přes 24,70 CZK/EUR

29.08.2008 | 18:06 0 Komentářů

Závěr týdne přinesl volatilnější obchodování bez trendu. Dopoledne koruna postupně oslabila o 15 haléřů až k úrovni 24,60 CZK/EUR. Odpoledne a závěr obchodování ovšem patřil prodejcům koruny a kurz oslabil zpět 24,75 CZK/EUR. Koruna tak končí týden na nejnižší úrovní za poslední 3 měsíce.
Koruna se vydala proti trendu v regionu, protože ostatní měny na závěr týdne výrazně posilovaly.
K dolaru koruna oscilovala kolem úrovně 16,75 CZK/USD. Na eurodolarovém trhu se v posledních dnech stabilizoval a kurz stagnoval na úrovni 1,475 USD/EUR.

 

Koruna k euru po týdenní přestávce opět pokračovala v oslabování a kurz postupně klesl z 24,40 na 24,75 CZK/EUR, což je nejnižší úroveň za posledních 12 týdnů. Týden byl bez zpráv větších zpráv (pouze mzdy za 2Q). Koruna kopírovala vývoj v regionu, kde ostatní měny také ztrácely.
Koruna pět z posledních šesti týdnů oslabuje. Koruně se postupně přibližuje hranic 24,80, který z technického hlediska může znamenat větší rezistenci. Ovšem v horizontu příštích týdnů očekáváme pokračování v oslabování.

 

Příští týden bude v pondělí zveřejněna obchodní bilance za červenec. Očekáváme přebytek na úrovni 0,5 mld. korun, trh očekává přebytek kolem 3,0 mld. Vzhledem k sezónnosti by se jednalo o velmi dobrý výsledek, na druhou stranu očekáváme, že druhé pololetí přinese hrorší výsledky zahraničního obchodu především kvůli zpomalení zahraniční poptávky.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.