Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Koruna na závěr týdne ztrácí

09.01.2009 | 18:46 0 Komentářů

Závěr týdne přinesl oslabování koruny, která k euru klesla z ranní úrovně 26,30 až na hodnoty 26,60-26,70 CZK/EUR. Měny ve celé střední Evropě ztrácely a kromě koruny výrazné poklesly zaznamenaly i rumunsky leu a maďarský forint. Středoevropské měny kromě sentimentu sráželo i výrazné posilování dolaru.
K dolaru koruna oslabila o 60 haléřů (tj. 3,0%) na 19,80 CZK/USD. Kromě oslabení koruny se projevilo i prudké posílení dolaru. K euru dolar zpevnil o 1,4% na 1,35 USD/EUR, kdy výrazným impulsem byly výsledky z amerického trhu práce, které byly méně špatné, než trh očekával.
Během týdne koruna prošla vývojem jako na houpačce. Na začátku týdne koruna postupně zpěvnila k euru z 26,80 až na hranici 26 koruna za euro. Ovšem v druhé polovině týdne koruny svoje zisky smazala a oslabila zpět k úrovni 26,70 CZK/EUR. Devizový trh přešel bez reakce zveřejněné výsledky zahraničního obchodu a inflace. Ve regionu výrazné ztráty zaznamenal maďarský forint a rumunské leu.
K dolaru se koruna obchodovala ve velmi širokém pásmu 19,0-19,8 CZK/USD, kdy pohyby vyvolával nejen kurz koruny k euru, ale také výkyvy na eurudolarovém trhu.

 

Příští týden jsou na programu výsledky z průmyslu a ze stavebnictví (oboje čtvrtek). U průmyslu se očekává meziroční pokles produkce o 8-9%, ovšem velmi špatné výsledky zahraničního obchodu a průmyslu v Německu naznačují, že pokles může být dokonce i vyšší.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.