Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Koruna na závěr týdne klidná

10.07.2009 | 19:38 0 Komentářů

Kurz koruny k euru se na závěr týdne za klidného obchodování držel na úrovni 26,0 CZK/EUR. Ostatní měny v regionu ztrácely, nejvíce maďarský forint, který oslabil o 0,9% d/d. Devizové trhy srážela nervozita na finančních trzích.
Na eurodolarovém trhu americká měna zpočátku posilovala z 1396 až na 1,388 USD/EUR, ale na závěr dne korigoval kurz na 1,394.
Koruna k dolaru se obchodovala na úrovni 18,70 CZK/USD jako výsledek stagnace koruny i dolaru.
 

Koruna k euru během týdne pozvolna oslabila z úrovně 25,90 na hranici 26 korun za euro. Devizový trh bez reakce přešel zveřejněné domácí výsledky (zahraniční obchod, inflace). Na rozdíl od koruny ostatní měny v regionu zaznamenaly volatilnější obchodování ovšem v týdenním srovnání bez jednoznačného trendu.
Koruna by v dalších dnech měla pokračovat ve stabilizaci na úrovní 26 korun za euro. Během letních měsíců ovšem připouštíme riziko mírného oslabení koruny do pásma 26,5-27,0. Důležitým faktorem bude vývoji globálních finančních trhů a kurzu dolaru.Na závěr roku počítáme s posílením koruny až k úrovním 25,20 CZK/EUR.
Dolar k euru během týdne bez jasného trendu osciloval v pásmu 1,385-1,405 USD/EUR. Ovšem nepatrný nárůst nervozity na finančních trzích zastavil tlaky na oslabování dolaru a naopak pomohl dolaru se po 2-týdne vrátit zpět pod 1,39.
Krátkodobě může pokračovat volatilnější obchodování kolem úrovně 1,40 USD/EUR, kde se dolar drží od konce května. Ovšem ve střednědobém pohledu (týdny, měsíce) očekáváme návrat k slabšímu dolaru a možný je pokles až na úrovně 1,45 USD/EUR. V druhé polovině roku očekáváme dolar na úrovních 1,40-1,45 USD/EUR.
Koruna k dolaru se bez jasného trendu obchodovala v širším pásmu 18,40-18,80 CZK/USD.
Krátkodobě očekáváme pokračování volatilního obchodování v širokém pásmu kolem 19 korun za dolar. V druhé polovině roku počítáme s posílením koruny k úrovni 18 korun za dolar.

 
V pondělí budou zveřejněna detailní čísla o průmyslové výrobě za květen, když ČSÚ oznámila pokles o 21,7%. V úterý ČSÚ oznámí maloobchodní tržby za květen, u kterých se čeká meziroční pokles kolem 2%. Dále bude oznámena platební bilance běžného účtu za květen (úterý) a průmyslová inflace (ve středu).

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.