Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Konzervativce a britskou vládu povede Boris Johnson

23.07.2019 | 13:54 0 Komentářů

Ve vnitrostranickém hlasování o nástupci Theresy Mayové na pozici předsedy Konzervativní strany a příštího předsedy vlády zvítězil Boris Johnson 66,4 % hlasů oproti poraženému Jeremy Huntovi s jeho 33,6 %. Vítěz ve svém krátkém projevu po oznámení výsledků hlasování přislíbil, že jim přinese Brexit, sjednotí zemi a porazí Jeremyho Corbyna, potažmo Labouristickou stranu.

Ve vnitrostranickém hlasování o nástupci Theresy Mayové na pozici předsedy Konzervativní strany a příštího předsedy vlády zvítězil Boris Johnson, bývalý starosta Londýna a ministr zahraničních věcí z let 2016 – 2018. Vítěz získal 92 153 (66,4 %) hlasů oproti poraženému Jeremy Huntovi, současnému ministrovi zahraničních věcí, s jeho 46 656 (33,6 %) hlasy. Vnitrostranických voleb se zúčastnilo na 87,4 % členů politické strany. Ve funkci by měla být odstupující Mayová nahrazena již zítra.

Boris Johnson ve svém krátkém projevu po oznámení vítězného skóre přislíbil Britům a svým spolustraníkům, že jim přinese Brexit, sjednotí zemi a porazí Jeremyho Corbyna, potažmo Labouristickou stranu.

 

Zdroj: BBC

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.