Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Konglomerát General Electric dnes představí strategii, společnost oznamuje snížení dividendy o 50 %

13.11.2017 | 12:40 0 Komentářů

Konglomerát General Electric, známý také pod zkratkou GE, by měl dnes v rámci investorského dne představit novou strategii. Podle zdrojů deníku The Wall Street Journal by se měl zaměřit na tři největší segmenty a omezit zbylé.

Nový šéf konglomerátu John Flannery, který se postu výkonného ředitele ujal v srpnu, by zaměřit pozornost koncernu na tři divize – letectví, energie a zdravotnictví, uvádí osoba seznámená s plány. Zbylé divize by čekal útlum.

Ušetřeny by nebyly ani divize dopravy, která patří mezi nejstarší výrobce lokomotiv, a osvětlení, jejíž historie sahá až k žárovce Thomase Edisona. GE by také měla prodat svůj majoritní podíl ve společnosti Baker Hughes, která v červenci vstoupila na burzu. Prodej by však vyžadoval jednání s managementem prodávané společnosti, jelikož koncern GE se dříve zavázal, že svůj podíl v nejbližších letech neprodá.

Zatím není jasné, jak se změny dotknou zaměstnanců, kterých měl koncern na konci roku 2016 295 tis. Spekuluje se o přesunutí výzkumu a vývoje do jednotlivých divizí a omezení softwarového vývoje mimo klíčové divize.

GE omezí dividendu na polovinu

Samotná prezentace by měla začít v 9:00 newyorského času. Společnost již před několika minutami oznámila, že sníží kvartální dividendu o polovinu na 12 centů. Ke kroku společnost vyzývali někteří akcionáři i analytici.

Opustí GE index Dow Jones?

Agentura Reuters přišla s článkem, podle kterého společnosti hrozí vyřazení z indexu Dow Jones. Společnost má nejnižší cenu akcie z cenově váženého indexu, případný prodej některých jejích částí by také omezil její vypovídací schopnost o ekonomice.

V předobchodní fázi akcie (GE) posilují o 0,8 % na 20,65 USD.

General Electric Co (GE) v pátek uzavřely na 20,49 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 177,7 P/E 19,1
Vývoj za letošní rok (%) -35,2 Očekávané P/E 19,1
52týdenní minimum (USD) 19,6 Prům. cílová cena (USD) 24,3
52týdenní maximum (USD) 32,4 Dividendový výnos (%) 4,7

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.