Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Komodity: Zlato kolem 910 USD

19.05.2008 | 13:21 0 Komentářů

Zlato v závěru minulého týdne vzrostlo na nejvyšší hladinu za poslední 3-týdny, poté co dolar oslabil a ropa se vyšplhala na nová maxima. Zvýšil se tak zájem o drahé kovy, jako zajištění proti rostoucí inflaci. Americká měna v pátek klesla na nejnižší úroveň za poslední měsíc po ohlášení výsledků spotřebitelské důvěry, která se za dubnový měsíc dostala ve Spojených státech na 28-leté minimum.

Kontrakt na zlato s červnovým termínem dodání, obchodované na newyorském COMEXu vzrostlo o 22 USD, (2,5 %), na 902 USD za trojskou unci.

Futures na stříbro s červencovým termínem dodání vzrostlo o 31 centů, (1,9 %), na 16,995 USD za unci.

Takový srovnatelný nárůst zlata byl naposledy zaznamenán 19. února tohoto roku. Od začátku letošního roku se žlutý kov zhodnotil o 7,6 %, zatímco stříbro o 12 %. Na trhu je tak stále vidět velký zájem investorů, kteří nakupují drahé kovy (zlato, stříbro), aby se tak ochránili proti rostoucí inflaci. Podle společnosti Goldman Sachs Group, by se měla cena ropy v druhé polovině roku 2008 pohybovat kolem hodnot 141 USD za barel, což by se v případě potvrzení odrazilo na zvýšené poptávce po drahých kovech.

Autor: Roman Kubašta (roman.kubasta@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.