Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Komodity: Zlato kolem 875 USD

06.05.2008 | 12:36 0 Komentářů

Zlato z minulého týdne, kdy se cena lesklého kovu nacházela na čtyřměsíčních minimech (850 USD), částečně umazalo své ztráty poté, co ropa na světových trzích vytvořila další nový rekord. Nárůst ceny zlata bylo tak opět zapříčiněno rostoucími cenami energií, čímž se investoři jistí před zvyšující se inflací. Americká lehká ropa, obchodovaná na newyorském NYMEXu, vylétla na rekordních 120,36 USD za barel, zatímco dolar, který je hned druhým iniciátorem v pohybu drahých kovů, tak na páru s eurem ve včerejší seanci oslabil až ke hranici 1,55 EUR/USD.

Kontrakt na zlato s červnovým termínem dodání, obchodované na newyorském COMEXu, vzrostlo o 16,10 USD, (1,9 %) na 874,10 USD za trojskou unci.

Americká měna a ceny energií mají v současné době největší vliv na vývoj drahých kovů. Po 17. březnu tohoto roku, kdy cena zlata prolomila historickou úroveň 1000 USD za trojskou unci, zavládli na trhu medvědi, což je i reakce na zmírňující se nervozitu ohledně případné recese v USA. V následujících dní lze na trhu očekávat spíše boční trend v pásmu 850 – 950 USD. K tomu aby se cena žlutého kovu dostala zpátky nad 1000 USD a pokračovala v dalším trhání rekordů, je potřeba vážnějších důvodů, které se momentálně na trhu zatím nijak zvlášť nenaskytují.

Autor: Roman Kubašta (roman.kubasta@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.