Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Komodity: Zemědělské komodity ovlivňují v USA přeháňky na středozápadu, sucha na jihu

13.04.2010 | 14:36 0 Komentářů

Pozdní období bouří na západu Spojených Států přináší vydatné dešťové a sněhové srážky, což je pro toto území velmi prospěšné, sněhová pokrývka roste napříč Kalifornií, Velké Pánve a v některých oblastech severozápadu. Na rovinách je velmi chladno v Montaně a Severní Dakotě, kde prší nebo sněží, na ostatním území je teplé a suché klima které podporuje úrodu ozimé pšenice  a přípravy na jarní setbu. Přeháňky a bouřky omezují jarní práce v horních oblastech amerického středozápadu, na ostatním území panuje suché a teplé počasí a vrcholí přípravy na jarní výsadbu kukuřice.

Na americkém jihu byly lokalizovány dešťové přeháňky v Texasu a na jihu Floridy. Na ostatním území je mírné a suché klima, které od centrálních pobřežních oblastí Mexického zálivu po Ohio a údolí Tennessee budí znepokojení. NWS 6-12 denní výhled do 21.dubna očekává nad průměrně teplé počasí napříč centrální části severu, severozápadu, na ostatním území teploty poblíž nebo pod normálem.
.
Úroda americké ozimé pšenice byla hodnocena v týdnu do 11.dubna beze změn, z 65 % jako dobrá a výborná oproti 42% před rokem. Teplejší a sušší jaro pomáhá zlepšovat pěstitelské podmínky v Texasu. USDA uvedla, že k 4.dubnu bylo oseto 9% polí bavlnou, přesto je tempo pomalejší oproti 11% vloni. Američtí farmáři také hlásili celkové 3% osetí ploch kukuřicí, 47% osetí ovsem a 23% osetých ploch rýží. Tempo převyšovalo loňské hodnoty i pětiletý průměr.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.