Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Komodity: Výstup ropy a zemního plynu nebyl kvůli zákazu letů v Severním moři nijak narušen

19.04.2010 | 14:51 0 Komentářů

Zákaz letového provozu by kvůli sopečnému mraku nad Evropou neměl nijak narušit produkci ropy a zemního plynu v Severním moři, uvedla páteční zpráva těžebních operátorů. Obrovský oblak popela islandské sopky v pátek způsobil chaos letecké přepravy po celé Evropě i mimo ní a zastavil komerční lety všech letadel včetně helikoptér, které zásobují a zabezpečují dopravu posádek na ropné plošiny v Severním moři. Norská mamutí společnost Statoil uvedla, že živel v pátek nijak nenarušil výstup plynu a ropy, přestože byly všechny lety  vrtulníků přes moře zakázány.

Mluvčí britské Oil&Gas v pátek uvedla, že posádky musely pracovat na plošinách přesčas, než byli střídány ale dopad na provoz byl v Severním moři zanedbatelný. Pokud by islandský popelový mrak vyplnil vzdušný prostor Severního moře dlouhodobě, znamenalo by to odklad nejnutnější údržby. Změnu posádek ropných plošin lze rovněž provádět lodní dopravou.

Cena červnového kontraktu Brent v pátek klesla o $1,60 na $85,99 za barel a v pondělí průběžné ztrácí $2,74 a klesá na dvoutýdenní minimum $83,25.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.