Pondělí 17. května. Svátek má Aneta.

Komodity: Vyšší limity etanolu nepředstavují riziko pro trh zemědělských komodit

25.10.2010 | 09:30 0 Komentářů

Stanovisko amerického úřad pro ochranu životního prostředí (EPA) navýšit limity etanolu do benzínů z 10% na 15% nebude mít okamžitý dopad na trh zemědělských komodit. Zpráva je ale jednoznačně pro trh s obilovinami pozitivní. Případné navýšení objemu kukuřice určené k výrobě etanolu neznamená žádné riziko negativního vývoje ohledně poptávky po obilí.

Podle North America Risk Management nesignalizuje většina ropných společností, že budou nabízet paliva dříve než EPA povolí E15 pro vozy starší 2006, tedy 34% celkové flotily USA. Očekává se schválení ještě letos v listopadu. Rozhodnutí EPA pravděpodobně odstartuje diskuse ohledně spotřeby etanolu v marketingovém roce 2010-11, který započal před měsícem a splnění mandátu 12,6 milionů galonů etanolu v roce 2011.

USDA předpokládá využít pro přeměnu na etylalkohol 4,7 miliard bušlí kukuřice, což je 37% celkové sklizně. Vyšší limity E15 budou mít příznivý dopad na ekonomiku, podpoří investice do tohoto sektoru, zejména do pokročilé výroby z celulózy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.