Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Komodity: Osev americké kukuřice zrychlil, kvalita se zlepšila

07.06.2011 | 17:32 0 Komentářů

Ceny kukuřice v pondělí výrazně oslabily v reakci na zlepšené počasí a výprodej ostatních komodit. Teplé počasí a ojedinělé srážky jsou pro další vývoj ideální. Po dlouhém období mokrého jara je většina ploch již oseta. Podle týdenního přehledu USDA do 5.června výsadba kukuřice výrazně zrychlila. Osetí bylo kompletní z 94%, ve srovnáním s 99% před rokem a 98% průměru posledních pěti let. V dobré a výborné kondici bylo 67% ploch, což bylo o 4% lepší hodnocení než před týdnem.

Farmáři měli dokončen osev soji z 68%, oproti 83% před rokem a vyklíčilo zhruba dvě pětiny ploch. Výrazně zrychlil osev bavlny a rýže. Kvalita rýže se zlepšila o 6%, v dobrém a výborném stavu bylo už 59% úrody ve srovnáním s 76% před rokem.

Zvolna pokračoval osev jarní pšenice a dokončen z 79%, oproti 97% vloni a vyklíčilo o třetinu ploch méně ve stejném období vloni. Započala sklizeň ozimé pšenice, její kvalita se zlepšila o 1% až na 34% dobré a výborné, což je výrazně podprůměrný stav a nejhorší od roku 2002. Stav luk a pastvin byl o 18% horší než ve stejném období před rokem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.