Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Komodity: Oseté plochy kukuřicí budou pravděpodobně v USA nižší

02.06.2011 | 15:12 0 Komentářů

Ceny kukuřice ve středu posilovaly znepokojením, že výsadba kvůli špatnému počasí pravděpodobně nesplní očekávání v letošním roce. Někteří makléřské společnosti již snížili své projekce osetých ploch. Obavy ještě zvýrazňuje nejnižší stav konečných zásob od roku 1996.

Podle týdenního přehledu USDA výsadba kukuřice nepatrně zrychlila, ale tempo nadále zaostávalo za dlouhodobým průměrem. Osetí bylo kompletní z 86%, ve srovnání s 97% před rokem a 95% průměru posledních pěti let. Kvalita úrody byla v meziročním srovnání o 13% horší.

Také osev sóji má skluz, je celkově dokončen z 51%, oproti 71% před rokem a vyklíčila méně jak třetina ploch. Výrazně zrychlil osev bavlny, rýže a cukrové třtiny. Kvalita rýže je kvůli záplavám o 20% horší než vloni.

Vlhké a chladné počasí nadále zpožďuje osev jarní pšenice. Ke konci května byl dokončen z 68%, oproti 94% vloni, přičemž vyklíčilo o polovinu ploch méně než před rokem. Kvalita ozimé pšenice byla hodnocena jen z 33% jako velmi dobrá, což je nejhorší stav od roku 2002. Stav luk a pastvin nebyl příznivý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.