Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Komodity: Očekávané srážky by mohly zlepšit pěstitelské podmínky ve Francii a Německu

07.06.2011 | 19:34 0 Komentářů

Francouzští a němečtí zemědělci se o víkendu dočkali srážek a tento týden očekávají vytrvalé deště, které by mohly zlepšit pěstitelské podmínky a snížit obavy o výnosy pšenice v tomto roce. Podle krátkodobé prognózy WeatherEdge, mohou deštivé podmínky trvat do konce tohoto týdne. Přesto východní Francie a Německo nadále čelí riziku značných produkčních ztrát, kvůli přetrvávajícímu suchu.
Francouzská produkce ve sklizňovém roce 2011-12 pravděpodobně klesne o 10%-15%, uvedl odhad France Export Cereales. FEC předpokládá výstup pšenice v letošním roce ve výši 36,54 milionů tun. Podle zprávy vydané meteorologickým úřadem Meteo France bylo jaro 2011 nejsušší a nejteplejší v historii monitorování od roku 1976.
Pařížská analytická společnost Strategie Grains v květnu snížila letošní odhad produkce pšenice v EU o 3,6 milionů tun na 131,5 mil. tun s odvoláním na suché počasí, které sužuje čtyři největší pěstitelské státy Francii, Německo, Polsko a Velkou Británii. Současně nepatrně snížila odhady produkce tvrdé pšenice, kukuřice a žita. Sestupná revize nabídky pšenice bude limitovat vývoz EU ve sklizňovém roce 2011-12 na zhruba 17 milionů tun, což je snížení o 2 mil. tun oproti předchozímu odhadu. Strategie Grains nicméně zdůraznila zlepšení vývozu zemí bývalého Sovětského svazu, Kazachstánu, Ruska a Ukrajiny, odhaduje meziroční nárůst o 14 milionů tun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.