Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Komodity: Měď stále napjatá

07.05.2008 | 11:47 0 Komentářů

Včerejší londýnské obchodování s mědí bylo ve znamení odpočinku, trh se nehnul nijak výrazně nahoru ani dolů a uzavřel asi jen o 20 bodů výše než v 8:30 ráno otevřel. Pro dnešní den z toho plyne, že by se také nemělo dít nic divokého. Pouze v 16:00 přijdou fundamentální data z USA, konkrétně z nemovitostního trhu, nejde však o nejvýznamnější zprávy.

Co se týče výhledu, je vzhledem k napětí, které panuje na trhu, velice složité cokoli předpovídat. Pozitivní zprávy přišly z Chile, kde došlo k uzavření dohody mezi odbory a vedením společnosti Codelco o ukončení stávky a jednorázovém zaplacení bonusu 1030 USD. Celkové ztráty stávky se tak vyšplhaly na 130 miliónů dolarů. S cenami však tyto zprávy nijak výrazně nezahýbaly, především proto, že jsou problémy s produkcí mědi i jinde ve světě.

Dlouhodoběji by mohly klesnout, na trhu se ale zvyšují očekávání poptávky, což podporuje fakt, že z amerického trhu přicházejí čím dál tím lepší data. Zároveň se dolar začíná po posílení z minulého týdne vracet směrem ke svým předchozím hodnotám a podporuje tak poptávku.

Autor: Jan Mynář (jan.mynar@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.