Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Komodity: IEA předpokládá snížení výstupu Libye o 0,850 až 1 milion barelů denně

04.03.2011 | 12:30 0 Komentářů

Mezinárodní energetická agentura ve středu uvedla, že je výstup libyjské ropy v současné době snížen mezi 850 tis b/d až 1 milion b/d z celkové produkční kapacity 1,6 mil b/d, na základě dostupných informací. Zprávy ohledně činnosti libyjských ropných terminálů jsou rozporuplné kvůli špatnému počasí, které narušuje provoz v některých přístavech.

Agentura dále uvedla, že se evropské rafinerie dokázaly vyrovnat s narušením dodávek. “Zprávy z některých evropských rafinerií ukazují, že mají dostatek ropy nejméně do konce března a v současnosti plánují dubnové dodávky. V současnosti není evropský ropný trh pod tlakem, poptávka po surové ropě je relativně slabá vzhledem k rozsáhlé údržbě rafinerií,“napsala IEA.

Podle zpráv L A T opoziční síly ve čtvrtek upevnily kontrolu nad klíčovým ropným komplexem v Port Brega a odrazily Gaddafiho milicionáře v dalším klíčovém městě Ras Lanuf, asi 60 km od Port Brega. Vůdcové opozice, vedené prozatímní vládou v Benghází oficiálně požádali Radu bezpečnosti OSN o letecké údery proti vládním cílům vládní armády s cílem pomoci neozbrojenému lidu Libye ukončit genocidu a zločiny proti lidskosti.

Prezident Barack Obama ve čtvrtek v Mexiku uvedl, že současná krvavá situace v Libyi může přerůst v humanitární krizi a zvažuje všechny možné intervence se svými spojenci, včetně vojenské síly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.