Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Komodity: Cena ropy na počátku týdne oslabuje

26.04.2010 | 21:26 0 Komentářů

Cena ropy v pondělí oslabovala a korigovala páteční rally po přílivu nečekaně příznivých dat v USA. Nejaktivnější červnový kontrakt ropy WTI na burze Nymex odpoledne zlevňoval o $1,08, 1,2% na $84,07 za barel, stejný kontrakt severomořské ropy Brent ráno vyskočil na 19-měsíční maximum $87,75, které neudržel a odpoledne ztrácel 54 centů $86,71 za barel.

Brent se dnes nakonec kopíroval vývoj americké ropy, cena byla vyšší o více jak dva dolary než WTI v důsledku nadbytku dodávek ropy ve skladišti v Cushing na americkém středozápadu. V průběhu minulého týdne americká lehká ropa posílila o více jak $2 za barel. Páteční rally následovalo po lepších než očekávaných výsledcích společnosti Schlumberger a nečekaném a nejvyšším růstu prodejů domů za posledních 5 let.

Tento týden bude ovlivňovat energetický sektor kromě středečních statistik stavu zásob rozhodnutí o úrokových sazbách a prohlášení americké centrální banky, čtvrteční zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a páteční odhad HDP za 1Q.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.