Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Komerční banka: Žádný impulz na obzoru

08.03.2017 | 16:44 0 Komentářů

Tržní cena odpovídá fundamentu

Komerční banka svými výsledky za minulý rok výrazně nepřekvapila a víceméně splnila to, co od ní trh očekával jak u samotných čísel, tak oznámenou dividendou ve výši 40 Kč. Naše projekce jsme upravili na základě reportovaných čísel za minulý rok a protáhli až do roku 2020. Hlavní změny oproti předchozí projekci zahrnují pomalejší stabilizaci úrokových marží, rychlejší růst mezd a mírně vyšší projekci rizikových nákladů. Výsledkem je snížení očekávaného zisku o 4 – 6 % v následujících 3 letech.

Na základě těchto úprav snižujeme naší roční cílovou cenu pro akcie Komerční banky o 3 % na 1 015 Kč (z 1 047 Kč vydaných 12. srpna 2016). Oproti současné tržní ceně nabízí naše cílová cena přibližně 9% růstový potenciál. S dividendovým výnosem v rozmezí 4 – 5 % a absencí významnějšího impulzu v dohledné době nicméně nevidíme v tuto chvíli příliš potenciál pro výraznější růst akcií a proto snižujeme naše dlouhodobé doporučení na stupeň Držet (doposud Koupit).

V relativním ocenění vůči ostatním bankám v regionu se podle ukazatele P/BV obchodují akcie KB na úrovni 1,6  přibližně se 7% prémií vůči mediánu trhu. To podle našeho názoru také odpovídá fundamentu společnosti a potvrzuje náš neutrální pohled na akcie. V rámci bank na pražské burze v současné době preferujeme akcie Moneta Money Bank, které při podobném ocenění nabízí výrazně vyšší dividendový výnos i lepší ziskovost podle návratnosti vlastního kapitálu. 

 

Rizika a příležitosti vůči našemu ocenění

Příležitosti

  • Rychlejší růst úvěrů
  • Vyšší výplata dividend doprovázena emisí Tier 2 kapitálu
  • Dřívější zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB

Rizika

  • Další zvýšení kapitálových požadavků ze strany ČNB
  • Diskuze o zavedení sektorové daně po parlamentních volbách
  • Další zintenzivnění konkurenčního tlaku ze strany menších bank

 

kb-170308-cz.pdf

 

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.