Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Komentář k měnám: Čísla z trhu práce pomohla zklidnit náladu

05.08.2011 | 18:43 0 Komentářů

Přestože páteční ráno vypadalo opět „divoce“, nejhorší scénáře se naštěstí nepotvrdily. Italské desetileté dluhopisy otevřely s hrozivým výnosem 6,40 %, pak ale přišel záhadný kupec a stáhl výnosy až na 6,10 %. Pomohla také čísla americké nezaměstnanosti. Ta byla mírně lepší a dala obchodníkům určitou naději a důvod přestat prodávat. Euro k dolaru bojovalo kolem hranice 1,42, přitom v nočním obchodování se svezlo až na 1,4055. Na švýcarském franku to chvíli vypadalo na intervenci, z nočního maxima 1,0712 franků za euro kurz vystoupal až na 1,095. Intervence se však nepotvrdila.
Příští týden bude bedlivě sledováno zasedání FEDu. QE3 zřejmě nebude, ale může přijít jeho obdoba typu – přechod z krátkých splatností bondů do dlouhých při zachování bilance.
Koruna oscilovala kolem úrovně 24,20 korun za euro. Dolar se pohyboval v rozpětí mezi 17,25 a 17 korunami za dolar. Nezbývá než doufat, že příští týden bude vládnout optimistická nálada (Bernake?), nicméně spoléhat se na to nedá. Po deseti klesajících dnech je nálada logicky na bodu mrazu. Na druhou stranu právě tehdy se objevují dobré nákupní příležitosti.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.