Středa 29. září. Svátek má Michal.

Komentář k americkému trhu

04.05.2011 | 14:49 0 Komentářů

Po předchozí euforii po oznámení smrti bin Ládina včera americký trh otevřel poklesem. Trh navíc reagoval na předchozí vybírání zisků na zahraničních trzích. Během půlhodiny se však trh dostal do zelených čísel. První rally skončila brzy a většina akcií zamířila dolů. Odpoledne nejprve index Dow vystoupal do kladných čísel, ale pak se připojil ke klesajícímu Nasdaq i S&P 500. Hodinu před koncem byl index mírně pod předchozí minimální úrovní, v závěru posílil a zavíral mírně v plusu.

Je tu polovina týdne a nabízí se otázka, zda bude pokračovat včerejší pokles anebo se trh pokusí navázat na posilování v závěru seance. Dnes by případné posílení na začátku mělo vést k pozdějšímu oslabení. S měsíčním reportem z trhu práce jsou spojena smíšená až negativní očekávání, nicméně výsledky by neměly mít výrazný dopad na trh, ledaže by skutečně výrazně překvapily.
Včera klesaly akcie společností, které se předtím jen vezly na růstové vlně, a tyto tituly by měly pravděpodobně vévodit případnému poklesu i dnes nebo po zveřejnění čísel z trhu práce. Současné prostředí není vhodné pro býky, vezme-li se v úvahu končící výsledková sezóna, ukončení druhého kola kvantitativního uvolňování, úsporná opatření a také již vybudované dlouhé pozice.

Dnes těžko předvídat průběh, ale pohoda už skončila.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.