Pondělí 17. května. Svátek má Aneta.

Komentář k americkému trhu

27.10.2010 | 17:42 0 Komentářů

Včera americký trh otevřel poklesem ovlivněn silným dolarem a oznámenou ztrátou společnosti U.S. Steel. Pokles byl dodatečně silný nato, aby odstartoval zotavení, kterému pomohla lepší čísla spotřebitelské důvěry. Do 11:30 newyorského času se index Dow konečně přehoupl do pozitivního teritoria a vzhledem k úvodu to byl docela výkon. Po poledni trh mírně oslaboval, nicméně se udržoval nad úvodními minimy a vliv dolaru se zatím neprojevoval. V další fázi index nejprve oslabil o 40 bodů, ale před začátkem poslední hodiny většinu ztráty dohnal. V závěru byly všechny hlavní indexy lehce v černých číslech, což nebylo zas tak špatné vzhledem k předchozímu průběhu.
 
Do obou očekávaných událostí, tj. zasedání Fedu a voleb do Kongresu, zbývá jen pár dní a zdá se, že většina investorů chce nejprve počkat, až se tyto dvě události přeženou. To se bude pravděpodobně projevovat nedostatkem prodejních objednávek, protože ani jedna z nadcházejících událostí není spojena s negativním očekáváním. Trhy se nachází ve stavu trpělivosti a čeká se na to, až se ekonomika pomalu zotaví a vezme s sebou i akciové trhy. Dá se však namítnout, že se trh už zotavuje a přitom není jisté, že se ekonomika zlepšuje. Po obou očekávaných událostech by měla přijít změna.
Pokud jde o nejbližší dny, těžko lze po téměř dvouměsíčním růstu a nedávném uzavírání krátkých pozic čekat nějaké výrazné nákupní objednávky, a nejlepší strategií je tedy tento týden čekat.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.