CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

20. 04. 2022

0 komentářů

Kofola spouští projekt vratných lahví Cirkulka

  

Kofola spouští projekt Cirkulka a rozšiřuje sortiment o vratné skleněné lahve s nápoji Kofola, Vinea a Rajec, které bude možné zakoupit spolu s přepravkou z recyklovaného plastu, která je rovněž zálohovaná.

Kofola minulý rok oznámila, že spouští nový projekt Cirkulka, jehož cílem je rozšíření stávajícího portfolia o litrové vratné skleněné lahve. Jedná se tak o alternativu pro ty, kteří nechtějí kupovat nápoje v jednorázových obalech a hledají udržitelná řešení.

„Z odborných analýz, které jsme si nechali zpracovat, vyplývá, že vratné obaly jsou jedním z nejlepších řešení ve vztahu k přírodě. Jsem rád, že ani pandemie, ani složitá ekonomická situace nám nezabránily uskutečnit naše sny a že jsme dovedli projekt Cirkulka do zdárného konce, tedy vlastně začátku,“ uvedl generální ředitel skupiny Kofola Jannis Samaras.

Kofola do projektu investovala více než 30 milionů korun. Spolu s lahvemi půjdou do oběhu také originální přepravky, které půjdou spojit a pojmou tak 6 nebo 12 lahví.

Prázdné lahve a přepravky budou lidé moci vracet na místech běžného výkupu lahví. Záloha za láhev činí 8 korun, za přepravku 50 korun.

REKLAMA

Akcie Kofola dnes na trhu pražské burzy s tickerem BABKOFOL ztrácí 0,65 % na 304 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie klesají o 0,98 % na 304 Kč.

 
Zdroj : Kofola

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.