Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Kofola: Restaurace by mohly své interiéry otevřít v první půli června (+komentář analytika)

17.05.2021 | 15:13 0 Komentářů

Vicepremiér Karel Havlíček dnes uvedl, že interiéry restaurací by se měly pro zákazníky otevřít v prvním či druhém týdnu června. Zatím se počítá s poloviční kapacitou a u jednoho stolu by směli sedět maximálně čtyři lidé. Všechna hygienická opatření by měla být zachována.

„Určitě budou nutné testy, určitě bude nutné očkování a v zásadě zase podobný režim, jako je dneska na zahrádkách,“ prohlásil Havlíček.

„Postupné znovuotevírání stěžejního tuzemského gastro segmentu je v souladu s očekáváním managementu Kofoly, které bylo nastíněno v polovině dubna na konferenčním hovoru s analytiky. Na dnešní otevření venkovních prostor restaurací tak bude (za předpokladu nadále příznivé epidemické situace) v prvním či druhém červnovém týdnu navazovat otevření vnitřních prostor. Pro Kofolu je to celkově povzbudivá zpráva. Postupný rozjezd rentabilního gastro segmentu ještě v průběhu 2Q 2021 je pozitivním signálem a dobrým základem pro úspěšné zvládnutí hlavní části roku, tedy letní sezóny,“ doplnil analytik Fio banky Jan Raška.

Akcie Kofoly (BABKOFOL) dnes na pražské burze momentálně stagnují na hladině 284 Kč.

 

Zdroj: E15

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.