Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Kofola plánuje zdražit velkoobchodní ceny

12.10.2021 | 10:54 0 Komentářů

Kofola, jako jedna z potravinářských firem, přistoupí počátkem listopadu v důsledku rostoucích cen vstupů ke zvýšení velkoobchodních cen o zhruba pět procent.

Potravinářské firmy v následujících letech do svých cen poprvé promítnou vyšší náklady spojené s covidovou krizí, protože o dlouhodobých dodávkách jednají s obchodními řetězci až na závěr roku. Takové zvýšení se týká mimo jiné také Kofoly, která navýší velkoobchodní ceny již příští měsíc. Záměr navyšovat ceny byl již zmíněn na zářijovém konferenčním hovoru s managementem.

Od 1. listopadu budeme muset zdražit vybrané portfolio včetně Kofoly, protože je to už neúnosné. Ceny navýšíme zhruba o pět procent,“ uvedl pro Seznam Zprávy mluvčí Kofoly Pavel Barvík.

Nový ceník však reflektuje velkoobchodní změny. Cena, kterou uvidí zákazník, bude záležet na tom, z jaké části přenesou prodejci zdražení do koncových cen.

Společnost Nestlé, která je světovou největší potravinářskou společností podle tržní kapitalizace, je nucena zvýšit ceny vybraných kategorií produktů v rozmezí 4-13 %, uvedl s odkazem na narušení dodávek a růst cen kvůli pandemii tiskový mluvčí Nestlé Česko Robert Kičina.

Za navyšováním cen podle Nestlé stojí také dražší oleje, nedostatek cukru a rostoucí ceny obalových materiálů.

Akcie Kofola s tickerem BABKOFOL na trhu pražské burzy rostou o 0,95 % na 319,0 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie se stejným tickerem rostou o 0,63 % na 320,0 Kč.

Zdroj: Seznam Zprávy

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.