Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Kofola oznámila prodej polských aktiv

04.02.2019 | 14:59 0 Komentářů

Kofola ČeskoSlovensko odchází z Polska. Aktuálně to společnost potvrdila ve své tiskové zprávě. Naplnilo se tak to, o čem se již mluvilo v průběhu loňského roku a co bylo již dříve managementem naznačováno. Kofola tak prodává 100% podíl ve své dceřiné společnosti Hoop Polska. Kupujícím je polský tradiční výrobce minerálních vod ZMB Capital. Kofola uvádí, že kupní cena nebude nižší než 13 mil. EUR (cca 334 mil. Kč). Zároveň bude ponížena o zůstatek pohledávky z půjčky společnosti Kofola ČeskoSlovensko poskytnutá HOOP a pohledávky společností ze skupiny Kofola po splatnosti více než 180 dnů, které za společnost HOOP uhradí věřitelům nabyvatel.

Transakce nezahrnuje uzavřený výrobní závod v Grodzisku a práva k ochranným známkám minerální vody Grodziska. Závod v Grodzisku Kofola uzavřela na konci roku 2017 a dle dřívějších informací má Kofola v plánu ho prodat (již na konci roku 2018 Kofola oznámila prodej uzavřeného závodu v Bielsku, a to za cca 100 mil. Kč). Podle předpokladů si Kofola z polských aktiv ponechává společnost Premium Rosa.

Odchod z problémového Polska, kde Kofola dosahovala prakticky nulové EBITDA a na úrovni konečného výsledku hospodaření byla ve ztrátě, vnímáme pozitivně.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.