Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Kofola oznámila prodej 100% podílu v Hoop Polska

18.03.2019 | 14:40 0 Komentářů

Kofola dnes definitivně oznámila odchod z polského trhu, když prodává 100% podíl ve firmě Hoop Polska společnosti ZMB Capital. Cena transakce činí 13 750 000 eur.

Zdroj: Kofola

Nápojářská společnost Kofola dnes na svých webových stránkách oznámila, že prodala 100% podíl ve společnosti Hoop Polska polskému výrobci minerálních vod ZMB Capital. Cena transakce dosahuje 13 750 000 eur, což je v souladu s původním prohlášení Kofoly o tom, že cena nebude nižší než 13 milionů eur.  O odchodu Kofoly z polského trhu jsme informovali již v komentářích našeho analytika zde či zde. O tom, že prodej polských aktiv již byl schválený valnou hromadu jsme psali zde.

ZMB tak díky transakci přebírá celou firmu Hoop včetně výrobního závodu v Kutně, ochranných známek ke klíčovým značkám, zaměstnanců i distribuční sítě. V transakci není zahrnutý uzavřený výrobní závod v Grodzisku Wielkopolském, který byl převeden do společnosti Premium Rosa a je v současnosti nabízen k prodeji. Z polských aktiv si Kofola dle předpokladů společnost Premium Rosa ponechává.

Akcie Kofoly se dnes obchodují v plusu 1,30 %.

 

Zdroj: Kofola; Bloomberg

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.