Pátek 18. září. Svátek má Kryštof.

Kofola oznámila prodej 100% podílu v Hoop Polska (+komentář analytika)

18.03.2019 | 15:35 0 Komentářů

Kofola dnes definitivně oznámila odchod z polského trhu, když prodává 100% podíl ve firmě Hoop Polska společnosti ZMB Capital. Cena transakce činí 13 750 000 eur.

Zdroj: Kofola

Nápojářská společnost Kofola dnes na svých webových stránkách oznámila, že prodala 100% podíl ve společnosti Hoop Polska polskému výrobci minerálních vod ZMB Capital. Cena transakce dosahuje 13 750 000 eur, což je v souladu s původním prohlášení Kofoly o tom, že cena nebude nižší než 13 milionů eur.  O odchodu Kofoly z polského trhu jsme informovali již v komentářích našeho analytika zde či zde. O tom, že prodej polských aktiv již byl schválený valnou hromadu jsme psali zde.

ZMB tak díky transakci přebírá celou firmu Hoop včetně výrobního závodu v Kutně, ochranných známek ke klíčovým značkám, zaměstnanců i distribuční sítě. V transakci není zahrnutý uzavřený výrobní závod v Grodzisku Wielkopolském, který byl převeden do společnosti Premium Rosa a je v současnosti nabízen k prodeji. Z polských aktiv si Kofola dle předpokladů společnost Premium Rosa ponechává.

„Jak jsme již komentovali dříve, opuštění ztrátového polského byznysu kvitujeme. Dnes upřesněná prodejní cena ve výši 13,75 mil. EUR (v přepočtu cca 352 mil. Kč) nakonec ještě vylepšuje původní dojem, jelikož první zprávy indikovaly spíše cenu blíže hranici 13 mil. EUR. To, že si Kofola na polském trhu ponechává společnost Premium Rosa je podle našeho názoru logickým krokem, jelikož se jedná sice o menší, ale perspektivní a konkurenceschopná aktiva generující dle našich odhadů do tržeb přes 100 mil. Kč ročně a do EBITDA kolem 10 mil. Kč,“ doplnil analytik Fio banky Jan Raška.

 

Zdroj: Kofola; Bloomberg

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.