Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Kofola: CED Group prodává zbylý podíl

19.09.2018 | 17:13 0 Komentářů

Kofola: CED Group prodává zbylý podíl

 

Společnost Kofola ČeskoSlovensko dnes po skončení obchodování oznámila, že akcionář CED Group nabízí ve zrychleném úpisu až 2 768 445 akcií, tj. celý svůj zbývající podíl 12,42 % ve společnosti. Nabídka akcií začíná s okamžitou platností a očekává se ukončení úpisu do zítra, tj. 20.9. 2018. Ihned po skončení úpisu má být zveřejněna upisovací cena a prodaný objem. S ohledem na prodávané množství očekáváme, že by cena úpisu mohla být stanovena s mírným diskontem k poslední zavírací ceně (268 Kč/akcie).

 

Po skončení úpisu mohou být pro cenu akcií Kofoly pozitivní dva faktory. Za prvé, doprodání podílu společností CED Group může odstranit část nervozity investorů. Záměr CED Group prodat celý svůj podíl byl totiž znám od května a mohl vést k opatrnosti některých investorů, kteří čekali, až CED Group celý svůj podíl doprodá. Za druhé, společnost deklarovala cíl udržet dividendu ve výši 16,2 Kč na akcii, což by při ceně za akcii mírně pod poslední zavírací cenou (268 Kč) znamenalo poměrně solidní hrubý dividendový výnos nad 6 % p.a. (Za účelem výplaty dividendy firma schválila i snížení základního kapitálu.) Tento dividendový výnos může být pro investory atraktivní.

 

Na druhou stranu je možné, že někteří investoři získají zamýšlený podíl v Kofole právě nyní od CED Group a nemusejí tak již poptávat akcie na volném trhu. Jako riziko vidíme rovněž aktivity společnosti v Polsku, kde firmě klesají tržby, vykazuje slabou ziskovost a prodejem těchto aktiv může realizovat účetní ztrátu. Konečně, podobně jako v květnu stále existuje riziko, že se nepodaří investorovi CED Group prodat celý podíl. Zbývající podíl k prodeji by pak cenu akcií mohl zatěžovat.

 

Celkově se domníváme, že pokud by se společnosti CED Group podařilo prodat všechny zbývající akcie s určitým diskontem k poslední zavírací ceně, deklarovaná dividenda by mohla pro investory představovat atraktivní výnos.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.